Áčko na záver v 3. lige víťazne!

V poslednom 11. kole 3. ligy sa zrodilo, možno trochu nečakane naše víťazstvo nad CVČ Senica 5,5:2,5. Oba tímy nehrali v najsilnejších zostavách. Senici už „o nič nešlo“ a my sme tiež mohli hrať uvoľnene, keďže aj keby sme prehrali a vypadli z 3. ligy, mali sme zábezpeku vo víťazstve v 4. lige.

Ako sa rodilo naše víťazstvo:

Na 1. šachovnici remizoval Igor Biščo. Zápas skončil ako posledný, keď už bolo rozhodnuté o našom víťazstve. V ťažkej pozícii, keď súper mal horší čas sa dohodli na remíze.

Na 2. šachovnici vyhral Michal Slamena. Pre laika možno vo vyrovnanej pozícii využil Mišo v závere dvojicu strelcov a súper mu vzdal. Súper predtým síce vyhrával o kvalitu, ale pozične sa Mišo cítil dobre.

Na 3. šachovnici si dal Roman Gajarský rýchlu „veľmajstrovskú remízu“, takže v podstate nie ani čo komentovať.

Na 4. šachovnici prehral Peter Janás, keď na začiatku sa držal dobre, pozične bol aj lepší, ale stratil kvalitu a v závere musel vzdať.

Na 5. šachovnici som hral ja – Bystrík Tupý, kde zo začiatku som bol pozične lepší, potom som si pozíciu skomplikoval, stratil som pešiaka a rozhodol som sa to zahrať na aktivitu a to rozhodlo. Súper ma pustil do svojej obrany a pred matom sa vzdal.

Na 6. šachovnici remizoval Emil Tupý. V lepšej zatvorenej pozícii ponúkol remízu, ktorú súper zobral.

Na 7. šachovnici vyhral v divokej pozícii Viliam Jančička. Vilo si nachystal pre súpera matové hrozby a aj on naňho, ale Vilo bol rýchlejší a efektívnejší.

Na 8. šachovnici vyhral Fero Filip s mladou talentovanou hráčkou. Po počiatočnej vyrovnanej pozícii získal kvalitu, vytvoril si voľného pešiaka a na záver s dámou navyše ukončil partiu výhrou.

Perlička pre Mareka. 😀

Mišo Slamena sa pripravoval na zápas s Trnavou, až pred zápasom sa prekvapený dozvedel, že hráme s CVČ Senica. Našťastie aj táto jeho príprava viedla k jeho víťazstvu. 😀2 komentáre na “Áčko na záver v 3. lige víťazne!”

  1. Marek píše:

    Gratulujem, takže dva tímy v III lige v budúcej sezóne – to už je výzva 🙂

Nechať odpoveď