Memoriál Ferdinanda Bišču 2012

Dňa 25. 3. 2012 sa v Hlohovci konal Memoriál Ferdinanda Bišču. Mládežnícky turnaj bol zaradený do GPX a popri ňom sa konal aj open pre dospelých.
V ňom bol ako jednotka nasadený Vlado Škreňo a podľa mne dostupných informácií (z tajného zdroja) nič nenechal na náhodu a pripravoval sa na turnaj zodpovedne a veľmi dlho do noci a aj s patričným dopingom. Príprava sa vyplatila a v turnaji zvíťazil. Víťazstvo sa však nerodilo ľahko, v záverečných dvoch kolách musel Vlado zdolať najlepšieho hráča Zentivy Pavla Malára a skúseného stratéga Romana Gajarského. Aj tak to bolo víťazstvo len o pomocné hodnotenie, nakoľko skvelý výkon podal Michal Slamena, ktorý síce prehral v 3.kole s Rasťom Kavoňom z Modranky, no potom už pustil len jedinú remízu a to práve s Vladom Škreňom. Ten ešte remizoval so Zsitvom z Pribety a Nemšákom s Piešťan. Výkon 2204 u Vlada a 2089 u Michala je známkou najvyššej kvality. Výborné 5.m. obsadil nestárnuci Janko Mesároš z Levíc (nasadený ako č.11). Vďaka prehre s Vladom sa na 10.m. prepadol Roman Gajarský a ešte horšie dopadol Pavol Malár, ktorý po prehre s Vladom prehral v poslednom kole aj s Jankom Mesárošom a skončil na 13.m. Medzi nich sa ešte vklínil na 11.m. Peter Janás, ktorý v hlohovskom derby v predposlednom kole prehral s Romanom Gajarským, no predtým porazil Bystríka Tupého a v poslednom kole aj dlhoročnú hlohovskú stálicu Emila Tupého. Tí skončili na 19. a 20.m. čo je lepšie než ich nasadenie. O tom že ďaleko lepšie než bol nasadený skončil aj bezelista Peter Janás už škoda hovoriť, to už je pravidlom a som fakt zvedavý aké bude jeho prvé elo. Turnaj mal veľmi slušnú účasť – 41 hráčov veru nebýva na každom turnaji.

V turnaji mládeže bolo však neuveriteľných 90 hráčov a 23 z nich už malo elový zápis. Z Hlohovca ho nemal nik, ale aj tak skončil na fantastickom 5.m. Matúš Drgoň a to ešte môže považovať za smolu, lebo v poslednom kole hral o prvé miesto s Lukášom Bangom (elo 1705) z Modranky. Pri výhre by bol on víťazom, pri remíze by skončil na 3.m. Výborný výkon a veľká gratulácia!!! Do 9.m. bol jedine on ako neelista a úplne neuveriteľné je, že mimo prvého kola hral so všetkými súpermi ktorí skončili na 1. až 9.m. a prehral až v spomínanom poslednom kole!

Podľa mňa veľmi úspešné podujatie čo sa týka účasti aj výsledkov domácich hráčov, gratulujem organizátorom aj zúčastneným!

GPX turnaj:

http://chess-results.com/tnr69212.aspx?lan=4&art=1&rd=9&fed=ENG&turdet=YES&flag=30&wi=984

Open turnaj:

http://chess-results.com/tnr69213.aspx?lan=4&art=1&rd=9&fed=ENG&turdet=YES&flag=30&wi=984Nechať odpoveď