Memoriál Ferdinanda Bišču 2018

V sobotu dňa 10. 3. 2018 sa konal 8. ročník šachového Memoriálu Ferdinanda Bišču. Turnaj otvorili rozhodcovia Lukáš Gažovič a Palo Malár. V turnaji GPX sa zúčastnilo 84 detí a v Open turnaji B bolo 31 hráčov. Rekord z roku 2014 – 119 detí sa nepodarilo prekonať, ale aj tak účasť bola vysoká. Turnaj A vyhral Karol Kostelanský z Považského Podhradia pred Máriou Mederlyovou z Levíc a Karolom Paluskom z Doprastavu Bratislava. Najlepší hráč z Hlohovca bol Adam Kukla, ktorý skončil so 4 bodmi na 39. mieste. Turnaja sa zúčastnili aj druháčikovia, ktorí začali chodiť na šach, tak dúfame, že sa nedajú odradiť a pri šachu vydržia. Turnaj B vyhral Vladimír Škreňom (Šachy Reinter/ŠK Hlohovec) pred Romanom Gajarským (ŠK Hlohovec) a Miroslavom Holickým (Lokomotíva Trnava) za slušnej účasti 31 hráčov. Najlepším hráčom a hráčkam v kategóriách do 8, 11 a 14 rokov odovzdal ceny a medaily predseda ŠK Hlohovec Pavol Malár. Ocenená bola aj najlepšia žena v turnaji – Petra Jančovičová zo Vrbového. Veľká vďaka všetkým, ktorý pomohli zorganizovať tento turnaj, hlavne rozhodcom – Lukášovi Gažovičovi a Palovi Malárovi, hráčom ŠK Hlohovec,  ktorí pomohli pri organizovaní turnaja, proste všetkým, čo držia šach v Hlohovci nad vodou.

GPX turnaj:

Kategória D08: 1. Beáta Mederlyová, 2. Romana Enya Libichová, 3. Dominika Burianová

Kategória CH08: 1. Casey Ryan Mezsáros, 2. Lukáš Strapec, 3. Samuel Baňás

Kategória D11: 1. Natália Havaldová, 2. Karin Novomeská, 3. Jana Jankechová

Kategória CH11: 1. Samuel Havalda, 2. Igor Škreko, 3. Andrej Sitár

Kategória D14: 1. Mária Mederlyová, 2. Sára Bujnová, 3. Ema Havlíková

Kategória CH14: 1. Karol Kostelanský, 2. Karol Paluska, 3. Tomáš Holický

Celkovo GPX turnaj: Turnaj A

1. Karol Kostelanský (ŠK Považské Podhradie)