Memoriál Ferdinanda Bišču 2014

V sobotu 8. 3. 2014 sa konal už 4. ročník Memoriálu Ferdinanda Bišču.

A hurá je to doma. A to nielen v Hlohovci ale i v rodine. Turnaj totiž vyhral syn nadšeného organizátora Ferdinanda Bišču, k šachu sa navrátivší Igor Biščo!

V turnaji bol aj prvým nasadeným, štyria hráči mali elo nad 2000 a ďalší štyria nad 1900.

Igor nezačal dobre a hneď v 2.kole prehral s ôsmym nasadeným a v konečnom poradí druhým Ľubom Hlavinom s AŠK Nitra. Potom však nasledovala séria šiestich výhier v rade (mimo iných aj so silným Miškom Slamenom a Igorovou nočnou morou Rasťom Kavoňom) a v poslednom kole zaisťovacia remíza s druhým nasadeným Danom Odlerom (AŠK Nitra). No a keďže Hlavina zaváhal s prekvapením turnaja 16 ročnou Evkou Meszárosovou z Dvorov nad Žitavou a aj s tretím nasadeným Milanom Tomčíkom (Rajecké Teplice), tak z toho bol titul v správnych a najpovolanejších domácich rukách.

Ešte sa vrátim k Evke Meszárosovej (12 nasadená s elom 1771!), tá ako jediná mala po 5.kole plný počet bodov, náskok celého bodu a za sebou štyroch hráčov z prvej osmičky štartovej listiny! Lenže v 6.kole narazila na negavalierskeho neskoršieho víťaza turnaja a po prehre s ním sa rozsypala a z posledných 4 kôl získala len polbodík. Tak či tak jej výkon bol na úrovni 1940 a konečné 7.m. je prísľubom do budúcnosti.

Za Igorom sa zoradila dvojica z AŠK Nitra Odler, Hlavina nasledovaná Tomčíkom a Kavoňom. Na 6.m. druhý zástupca domáceho oddielu Miško Slamena s najvyšším pomocným hodnotením. Ten doplatil na gavaliersku prehru v 3.kole s vyššie spomínanou Meszárosovou a sériu 2 prehier v 6. a 7.kole s Hlavinom a Biščom.

Mládežnícky turnaj vyhral Ondrej Vadila z ŠK Slovan Bratislava za účasti 119 hráčov, čo je zatiaľ rekord!!!

GPX turnaj: http://chess-results.com/tnr123896.aspx?lan=5&art=1&fed=SVK&wi=821

Open turnaj: http://chess-results.com/tnr123897.aspx?lan=5&art=1&fed=SVK&wi=821Nechať odpoveď