Otvorené majstrovstvá Nitrianskeho okresu v rapid šachu 2017

V sobotu dňa 17. 6. 2017 sa konali v Nitre – Horných Krškanoch Otvorené majstrovstvá Nitrianskeho okresu v rapid šachu. Hralo sa na 9 kôl, 2×15 minút. Podobné turnaji v Nitrianskom kraji rozbehli aj v iných okresoch. Určite je to dobrý nápad aj pre náš Trnavský kraj a Hlohovský okres. Už som to dávnejšie Palovi Malárovi navrhoval. Vybrali sme sa do blízkej Nitry zahrať si šach. Prihlasoval som všetkých na turnaj po jednom, lebo však oni nemajú čas… Turnaj prebiehal v pohodovej nálade, až na malé drobnosti, čo sa vždy pritrafí – neskorší začiatok, predĺžený obed, chlapec chcel bonifikáciu 3 sekundy pred koncom…. Nehrali úplne zle, ale ani nič extra. Po 8. kole sme mali všetci 4,5 boda – ja, oco, Roman aj Peťo. Roman aj oco posledné kolo vyhrali a Peťo Janás mal smolu, že poslednom kole natrafil na mňa a prehral. Turnaj vyhral Kristián Chrenko pred Gejzom Pereslényim – obaja NŠK Nitra, tretí skončil František Komlóši – ŠK Vráble.