Ročník 2005/2006 – bronzová medaila

V 6. sezóne sme sa vrátili na stupne víťazov a dosiahli sme 3. miesto. Na našom bronzovom úspechu mali najväčšiu zásluhu Tomáš Likavský, Richard Biolek st., Milan Drtina, Pavel David, Jozef Veselský… Extraligu vyhralo Komárno pred Košicami a Hlohovcom.

V apríli skončila šachová sezóna 2005/2006. Šachový klub Zentiva vyslal do súťaží celkom 5 družstiev. Naše „A“ družstvo štartovalo v najvyššej slovenskej súťaži Extralige. Obsadilo 3. miesto a získalo bronzové medaily. O tento pekný úspech hlohovského šachu sa zaslúžili hráči: Biolek, Šimáček, Likavsky, Pintér, David, Chytílek, Malár, Drtina, Veselský, Jablonický, Škreňo a Salai.

„B“ družstvo štartovalo v I. lige a skončilo na 8. mieste. „C“ družstvo v II. lige obsadilo 6. miesto, juniori v III. lige skončili na veľmi peknom 4. mieste, podobne pekné 3. miesto patrilo aj nášmu „D“ družstvu vo IV. lige. Všetky tieto družstvá sú rezervou „A“ teamu, dostávajú v nich príležitosť hrať aj mladí, nádejní hráči. Tým sa vychovávajú ďalší noví silní hráči a Hlohovec potvrdzuje, že je skutočne jednou z bášt slovenského šachu.

ŠK Zentiva utrpel vo februári tohto roku veľkú stratu, keď zomrel Ing. Ferdinand Biščo, ktorý viedol v klube tých najmenších – šachových začiatočníkov. Mravenčia práca so 6-8 ročnými deťmi patrí k tým najťažším a Ing. Biščo ju robil veľmi rád a s veľkým zanietením. Bude ťažké ho nahradiť.

Všetky naše družstvá sa v súčasnosti pripravujú na novú súťažnú sezónu 2006/2007, ktorá odštartuje v októbri. Dôraz bude samozrejme kladený na „A“ team v Extralige, kde máme ambície zaútočiť z terajšieho 3. miesta na pozície ešte vyššie. Ďalšou prioritou je naša mládež, kde chceme zintenzívniť našu činnosť a vychovať ďalších hráčov pre hlohovský a slovenský šach. Všetci noví záujemcovia o šach z radov mládeže od 6 rokov sú v našom klube vítaní.

Ing. Milan Manduch, predseda ŠK Zentiva Hlohovec

                                                                    Hlohovec – Dubnica nad Váhom 4:4Nechať odpoveď