Skalica udržala brány svojho mesta

V poradí štvrté kolo III. ligy prebiehalo v Skalici. Hlohovcu sa podarilo v minulej sezóne zdolať tohto ťažkého súpera. Avšak v nedeľu 19.11. vrátilo pripravené družstvo takzvaný spätný úder.

Skalica nastúpila v silnej zostave. Na prvej šachovnici zasadol IM Ján Sosna a Michal Slamena mal čo robiť, aby uhral aspoň nejaký pol bod. Medzinárodný majster potvrdil svoje skúsenosti a Michala porazil. Na druhej šachovnici zvádzal boj Igor Biščo, skúsenému hráčovi sa taktiež  nepodarilo uhrať pre Hlohovec aspoň cennú remízu. Tretia šachovnica patrila Vladimírovi Cebovi, bohužiaľ s elovo 400 bodovým rozdielom jeho súper nepriniesol žiadne prekvapenie a výsledok  ako v predchádzajúcom kole s Orechovou potôň sa Vladimírovi nepodarilo zopakovať. Štvrtú šachovnicu okupoval František Filip, ale taktiež bez bodu pre Hlohovec. Azda najväčším prekvapením bol výsledok na piatej šachovnici, kde Michal Barča dokázal uhrať remízu s pomerne silným súperom. Šiesta šachovnica na čele s Tupým Bystríkom skončila prehrou. Našťastie ďalšie body pre Hlohovec zachraňovali posledné dve šachovnice. Siedma šachovnica hostila legendu IV. ligy Emila Tupého, ktorý remizoval a na ôsmej šachovnici Juraj Bojnanský priniesol malú nádej Hlohovcu svojou výhrou.

Hlohovec prehral so Skalicou 2- 6 a posunul sa na posledné miesto v tabuľke, kdežto ŠK Skalica ozdobuje prvé miesto v III lige.

ŠK Hlohovec bude doma čakať o dva týždne Lokomotívu Trnavu C. Teoreticky s Trnavou sa dá vždy bodovať, avšak Hlohovec musí postaviť na vrchných šachovniciach silnejšiu zostavu. Inak ho čaká podobný výsledok ako v Skalici.Nechať odpoveď